Frutat që të ndihmojnë lëkurën të duket më mirë

Prishtinë | 06 Kor 2024 | 17:07 | Nga Ekonomia Online

Ne të gjithë e dimë se ngrënia e frutave dhe perimeve luan një rol jetësor jo vetëm në shëndetin tonë të përgjithshëm, por edhe pamjen e lëkurës sonë.

Por a e dini se disa fruta janë veçanërisht miqësore ndaj lëkurës?

Në qoftë se doni lëkurë të shëndetshme, duhet të konsumoni:

  • Boronica
  • Mollë
  • Shalqi
  • Banane
  • Ananas
  • Luleshtrydhe
  • Papaja
  • Kivi
  • Shegë
  • Vishnje
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme