Gjendet pa shenja jete një i mitur në Viti

Prishtinë | 14 Maj 2023 | 12:30 | Nga Ekonomia Online

Një person është gjetur pa shenja jete në oborrin e shtëpisë së tij në fshatin Sadovinë e Jerlive të Vitisë.

Policia në raportin 24 orësh ka njoftuar se rasti ka ndodhur dje rreth orës 12:25, dhe se viktima është mashkull.

“Viktima, nga familjarët ishte dërguar në QKMF, por mjekët kanë konstatuar se viktima është pa shenja jete”, thuhet në raport.

Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ndërsa në konsultim me prokurorin trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti është duke u hetuar.

Ndërkaq zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani ka bërë të ditur se viktima ishte imitur. Hashani nuk ka dhënë detaje tjera duke thënë se për raste të tilla ku përshihen të miturit t’i drejtohemi Prokurorisë.

Të ngjashme