Gjermani: 25 fëmijë të plagosur, pas përplasjes mes autobusit dhe kamionit

Prishtinë | 03 Mar 2023 | 16:07 | Nga Ekonomia Online

ë paktën 25 fëmijë kanë mbetur të plagosur, disa prej tyre rëndë, pasi një autobus u përplas me një kamion në Baden-Württemberg, në Gjermaninë Jugperëndimore.

Përplasja ndodhi rreth orës 7 të mëngjesit në qytetin e Biberach, pasi shoferi i autobusit kaloi në korsinë e kundërt.

Autobusi më pas u përplas me një kamion. Policia tha se arsyet e hyrjes së gabueshme të shoferit të autobusit ishin ende të paqarta. Shoferi u plagos rëndë.

Një helikopter u dërgua për të transportuar drejtuesit e të dy automjeteve në klinika.

Të rinjtë që pësuan lëndime të vogla u dërguan gjithashtu në spital, raporton DW.

Të ngjashme