Vaksinim masiv në Tiranë

Prishtinë | 28 Mar 2021 | 09:13 | Nga Ekonomia Online

Në sheshin “Skënderbej” në Tiranë në ambientet e përgatitura, sot nis procesi i vaksinimit masiv.

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka shpërndarë një video ku jepen detaje se që nga sot do të kenë nga 800 deri në 1000 të moshuar, të lajmëruar nga mjeku i familjes do të vijnë të bëjnë vaksinat anti-covid.

Po ashtu, në këtë video njoftohet se është vetëm mjeku i familjes do të lajmërojë të gjithë qytetarët, ashtu siç e kanë paraparë me planin e vaksinimit +85, +80, +75 dhe +70 vjeç.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme