Grabitje e armatosur në Lipjan

Prishtinë | 19 Sht 2023 | 09:09 | Nga Ekonomia Online

Një grabitje e armatosur ka ndodhur dje në Lipjan, shkruan Gazeta Express.

Sipas policisë grabitja është kryer nga tre persona të maskuar e njëri prej tyre i armatosur.

Policia është duke e hetuar rastin.

“Lipjan 18.09.2023 – 02:17. Dy ankues kosovarë kanë raportuar se tre persona të maskuar njëri prej tyre i armatosur, nën kërcënim e armës u kanë grabitur para të gatshme dhe janë larguar në drejtim të panjohur.  Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, lidhur me rastin është informuar prokurori. Rasti nën hetime” thuhet në njoftimin e policisë.

Të ngjashme