Graçanicë: Ndalohet vetura që po e drejtonte një i mitur, i gjendet një pistoletë dhe thikë

Prishtinë | 31 Mar 2024 | 10:16 | Nga Ekonomia Online

Policia ka ndalur një automjet në Graçanicë të cilën e drejtonte një i mitur.

Në raport bëhet e ditur se gjatë kontrollin janë gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me 13 fishekë si dhe një thikë.

“Njësiti policor gjatë një pike kontrolli, ka ndaluar një automjet të cilën e drejtonte i mituri i dyshuari mashkull kosovar, dhe gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me 13 fishekë si dhe një thikë. Pas intervistimit me vendim të prokurorit rasti procedohet në procedurë të rregullt”, thuhet tutje në raport.

Të ngjashme