Hajdari: Nuk shoh asnjë arsye për dorëheqje

Prishtinë | 18 Gus 2023 | 19:00 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministrja e Industrisë, Rozeta Hajdari ka thënë se nuk sheh asnjë arsye për të dhënën dorëheqje.

“Sa i përket dorëheqjes sime, unë s’e shoh asnjë arsye për të dhënë dorëheqje dhe të them me përgjegjësi e siguri të plotë, dhe nuk shoh asnjë arsye e as thjesht dyshim te zyrtarët që janë të ndalur sot”, ka thënë ajo.

Hajdari pas aksionit të sotëm ku u arrestuan dy zyrtarë të kësaj ministrie, ka pranuar se në porosinë për rezerva shtetërore që ishte bërë gjatë vitit 2022, 3 % nga totali i porosisë ka pasur vonesa.

Hajdari ka thënë se në qershor të këtij viti kanë angazhuar avokaturën shtetërore për inicim të procedurës gjyqësore.

LEXONI EDHE:

Të ngjashme