Hani fruta dhe perime largojeni depresionin

Prishtinë | 15 Kor 2023 | 09:49 | Nga Ekonomia Online

Që një kohë të gjatë dihet se frutat dhe perimet janë qenësore për një shëndet të mirë.

Mirëpo tani shkencëtarët po e dëshmojnë se nga frutat e perimet mund të keni edhe përfitime psikologjike

Sipas një studimi të ri, është konstatuar se konsumimi i këtyre produkteve e largon depresionin në një periudhë dy javore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme