Hekuran Murati denoncohet në Prokurori (Dokument)

Prishtinë | 06 Tet 2022 | 16:08 | Nga Ekonomia Online

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka dërguar në Prokurorinë Themelorë të Prishtinës kallëzim penal ndaj ministrit të Financave, Hekuran Krasniqi dhe Enis Spahiu, ud Sekretar i Ministrisë së Financave.

Gazeta Insajderi ka siguruar Kallëzimin Penal i cili bazohet në mos ekzekutimin e pagave nga këta zyrtarë për mësimdhënësit që morën pjesë në grevë.

Të ngjashme