Hetemi: Është i pavërtetë lajmi se KFOR-i me ka urdhëruar që të largohem nga komuna

Prishtinë | 09 Qer 2023 | 22:41 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Leposaviqit, Lulëzim Hetemi, ka reaguar pas raportimeve se ai ka marrë urdhër nga KFOR-i që të largohet nga komuna, e në të kundërtën ai do të nxirret me forcë.

Në një postim në Facebook, Hetemi tha se raportimi është totalisht i pavërtetë teksa ka bërë ftesë që publiku të informohet vetëm nga lajmet e konfirmuara.

“Ftoj publikun e gjerë të Republikës që të informohen vetëm nga lajmet e konfirmuara e zyrtare dhe të mos bien pre e lajmeve të rreme”, ka shkruar Hetemi.

Të ngjashme