Hillary Clinton e quan fitore historike zgjedhjen e Bidenit president të SHBA-së

Prishtinë | 07 Nën 2020 | 18:42 | Nga Ekonomia Online

Hillary Clinton, që kishte humbur në garën presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga Donald Trumpi, ka nisur të festojë për fitoren e Joe Bidenit dhe Kamala Harrisit.

“Votuesit dhanë fjalën e tyre dhe zgjodhën Joe Bidenin dhe Kamala Harrisin për të qenë presidenti jonë i ardhshëm dhe zëvendëspresidentja jonë. Është histori, rrëzim i Trumpit dhe faqe e re për Amerikën. Faleminderit të gjithëve që ndihmuat që kjo të ndodhte. Ecim përpara, bashkë”, ka shkruar ajo në profilin e saj në Twitter.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme