“Histori e kulturë”, Osmani viziton Muzeun Etnologjik

Prishtinë | 30 Qer 2024 | 12:16 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me bashkëshortin e saj, Prindon Sadriun dhe dy vajzat,  ka vizituar Muzeun Etnologjik në Prishtinë në këto ditë të nxehta vere, duke shprehur interesin e saj për historinë dhe kulturën e vendit.

Gjatë vizitës së saj, Osmani eksploroi ekspozitat e muzeut, duke vlerësuar pasurinë e objekteve të cilat reflektojnë trashëgiminë kulturore të Kosovës.

“Nga vizita në Muzeun Etnologjik në Prishtinë – histori e kulturë, por edhe freski në këto ditë të nxehta vere”, shkroi Osmani në Facebook.

Muzeu Etnologjik në Prishtinë mbetet një ndër institucionet kulturore të rëndësishme, ku ruan historinë dhe traditat kosovare.

Të ngjashme