Hovenier i bashkohet Kurtit dhe Lajçakut për drekë

Prishtinë | 06 Shk 2023 | 14:29 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, i është bashkuar emisarit të BE-së për dialog, Miroslav Lajçak dhe kryeministrit Albin Kurti në një drekë pune që po zhvillohet në një nga lokalet e kryeqytetit, raporton EO.

Ndryshe para këtij takimi i cili po mbahet në një nga lokalet në kryeqytet, Kurti ka zhvilluar një takim me ambasadorët e shumicës së shteteve prezente në Kosovë.

LEXONI EDHE:

Të ngjashme