Idrizi “inspekton” procesin e korrje-shirjeve, rendimentet e sivjetme të grurit janë të larta

Prishtinë | 06 Kor 2024 | 10:55 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Vushtrrisë, Ferit Idrizi, ka vizituar sot familjen Lushaku në fshatin Novolan, ku ka parë nga afër procesin e korrje-shirjeve.

Ai ka thënë se rendimentet e sivjetme janë të larta.

“Si në çdo pjesë tjetër të Vushtrrisë edhe në fshatin Novolan, falë Zotit dhe duarve të vyejshme të bujqëve tanë rendimenti i grurit është shumë i lartë dhe i kënaqshëm”, ka shkruar Idrizi.

“Me bereqet”, ka uruar kreu i Komunës.

Të ngjashme