IHMK thotë se vërshimet pritet të vazhdojnë edhe në ditët në vijim

Prishtinë | 19 Jan 2023 | 17:23 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se situata e vështirë me vërshime pritet të vazhdojë gjatë orëve dhe ditëve në vijim

“Situata e vështirësuar hidrometeorologjike pritet që të vazhdoj dhe gjatë orëve dhe ditëve në vijim”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

IHMK thotë se zonat më të prekura janë ato në perëndim të vendit, siç janë Peja, Juniku, Deçani, Klina, Skënderaj, Mitrovica, Zubin Potoku e Leposaviqi.

Të ngjashme