Izmir Zeqiri tha se nuk ishte i informuar për vizitën e Kurtit në Zubin Potok

Prishtinë | 03 Pri 2024 | 15:25 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, tha se nuk ka qenë fare i informuar për vizitën e kryeministrit Albin Kurti tek pllaka përkujtimore e Enver Zymerit.

Zeqiri tha se nuk ka marrë pjesë në këtë përkujtim, pasi nuk e ka ditur agjendën e Kurtit dhe nuk ka pas informata vizitës së tij.

 “Nuk kam qenë i informuar prej kryeministrit as dikujt tjetër kështu që nuk kam qenë as prezent se nuk kam ditë as agjendën e qeverise, në këtë rast as kryeministrit a do të vizitoj a s’do të mitizoj, nuk kam qenë fare i informuar, kjo është ajo çka mund të them’, u shpreh Zeqiri.

Të ngjashme