Kandidati për kryeministër ia uron ditëlindjen Kadri Veselit: U kthefshi sa më shpejt në Kosovë, të lirë e krenarë!

Prishtinë | 31 Maj 2024 | 14:34 | Nga Ekonomia Online

Kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Bedri Hamza, e ka uruar për ditëlindje ish-kryetarin e partisë dhe ish-kryetar i Parlamentit të Kosovës, Kadri Veselin, i cili aktualisht po përballet me një proces gjyqësor në Hagë.

Përmes një postimi në Facebook, Hamza ka shkruar se Veseli kishte gjithmonë mision çlirimin dhe pavarësinë e vendit, qysh se nga koha kur ishte student, raporton  Ekonomia Online.

“Urime ditëlindjen, Kadri! U kthefshi sa më shpejt në Kosovë, të lirë e krenarë”, ka shkruar ndër tjera ai.

Postimi i plotë:

Kjo nuk është ditëlindja e parë që Kadri Veseli po e kalon larg familjes dhe miqve. Festat për të, që kur ishte student kishin mision tjetër: çlirimin dhe pavarësinë.

Dhe, bashkë me shokë, ia dolën, siç do t’ia dalin edhe në betejën e fundit për pastërtinë e luftës së UÇK-së, për të vërtetën, për Kosovën!

Urime ditëlindjen, Kadri! U kthefshi sa më shpejt në Kosovë, të lirë e krenarë!

Të ngjashme