Kanosen përmes telefonit dy gazetarë në Obiliq

Prishtinë | 17 Sht 2023 | 09:44 | Nga Ekonomia Online

Dyshohet se janë kanosur përmes telefonit dy gazetarë në Obiliq.

Policia ka bërë të ditur se kanosja ka ndodhur për arsye personale dhe nuk lidhet me profesionin e tyre.

“Dy ankues, një femër dhe një mashkull (gazetarë) kosovar, kanë informuar se për deri sa ishin në vendin e punës, janë kanosur përmes telefonit nga i dyshuari mashkull kosovar. Sipas ankueseve, kanosja ka ndodhur për arsye personale dhe nuk lidhet me profesionin e tyre. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e policisë.

Të ngjashme