Këto janë produktet që dëmtojnë lëkurën

Prishtinë | 10 Mar 2023 | 19:17 | Nga Ekonomia Online

Sigurisht që keni parë e praktikuar mijëra receta për një lëkurë më të mirë.

Por ju duhet të dini se cilat produkte janë më të vërtetë të sigurta dhe se cilët janë përbërësit e rrezikshëm që mund të ju çojnë deri tek ndonjë inflamacion ose simptoma të pakëndshme në lëkurë, transmeton Klan Kosova.

Këto janë disa nga përbërësit që dëmtojnë lëkurën:

Uji i ngrohtë shkakton përhapjen e akneve.

Pasta e dhëmbëve irriton lëkurën e fytyrës, të njëjtin reaksion e kanë edhe kripa e sheqeri në lëkurë.

Limoni shkakton djegie dhe plagë në fytyrë

Kanella shkakton skuqje

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme