Këto janë temperaturat sot

Prishtinë | 01 Dhj 2021 | 08:06 | Nga Ekonomia Online

Prishtina Weather ka njoftuar se dita e mërkurë do të karakterizohet me mot kryesisht me diell.1

Në njoftim bëhet e ditur se mëngjesi do të jetë i ftohtë dhe me ngrica, ndërkaq mesdita kryesisht me diell.

Mot i ngjashëm pritet të jetë edhe gjatë ditës së enjte, por në mbrëmje priten reshje shiu.

Temperaturat minimale gjatë këtyre ditëve pritet të jenë -1 e -3 gradë Celsius, ndërkaq ato maksimalet pritet të jenë 2 gradë celsius, ndërkaq deri të premten pritet një rritje graduale deri në 10 gradë Celsius.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme