Kjo është dhurata që Boris Johnson i bëri Zelenskyt

Prishtinë | 18 Qer 2022 | 10:02 | Nga Ekonomia Online

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është një fans i Mbretëreshës?

Kjo mund të jetë e mundur pasi Boris Johnson i dorëzoi atij një kopje të librit të Robert Hardman-it Queen Of Our Times: The Life Of Elizabeth II.

Gjatë vizitës së tij në Kiev, kryeministri britanik e firmosi librin dhe ia dhuroi Zelensky-t.

Presidenti ukrainas u fotografua duke shfletuar kopjen.

Biografia u botua si pjesë e festimeve të Jubileut Platinum të Mbretëreshës dhe përmban njohuri origjinale mbi miqtë, familjen e stafin e saj.

Të ngjashme