Kombinim frutash kundër depresionit, të ftohurës, ulcerës…

Prishtinë | 27 Maj 2023 | 20:35 | Nga Ekonomia Online

Ushqimi i shëndetshëm është mënyra më e mirë për t’iu qëndruar larg sëmundjeve të ndryshme.

Lëngjet detoksifikuese, natyrale janë gjithmonë një alternativë e mirë për parandalimin dhe lehtësimin e simptomave të sëmundjeve.

Më poshtë ju paraqesim kombinimin e disa frutave dhe perimeve të ndryshme për kurimin e sëmundjeve të caktuara:

E ftohura: Karotë, ananas, xhinxher, hudhër.

Dhimbja e kokës: Mollë, kastravec, kale, xhinxher, selino.

Ulcerat: Lakër, karotë, selino.

Probleme me veshkat: Karotë, shalqi, kastravec, koliandër.

Probleme me sytë: karotë, selino.

Depresioni: karotë, mollë, spinaq, panxhar.

Diabeti: karotë, spinaq, selino.

Astmë: karotë, spinaq, mollë, hudhër, limon.

Artriti: karotë, selino, ananas, limon.

Gurët në veshka: Portokall, mollë, shalqi, limon.

Stresi: Banane, luleshtrydhe, pjeshkë.

Probleme me mëlçinë: Panxhar, mollë, karotë, limon.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme