Kryeministri Kurti e pret në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor

Prishtinë | 07 Sht 2022 | 16:56 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri Albin Kurti e ka pritur në takim, presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor, raporton Ekonomia Online.

Fillimisht Pahor është pritur me ceremoni shtetërore nga presidentja Vjosa Osmani.

Ai paraprakisht vizitoi Serbinë nga ku kërkoi nga Kosova që ta formojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe.

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, kishte ardhur në Kosovë dy herë gjatë vitit të shkuar – më 13 maj dhe 29 nëntor.

Lexo më shumë:

Të ngjashme