Aktori i njohur turk infektohet me COVID-19, ndërpriten xhirimet e serialit

Prishtinë | 12 Sht 2020 | 14:17 | Nga Ekonomia Online

COVID-19 po godet industrinë e filmit në Turqi.

Pandemia COVID-19 po ndikon që të shtyhen xhirimet e shumë projekteve filmike edhe në Turqi, shkruan lajmi.net.

Së fundi, bëri bujë lajmi se u infektua aktorja që e njohim si Hazall, ndërsa tani mësohet se edhe një tjetër emër është infektuar me koronavirus.

Bëhet fjalë për Mert Ramazan Demir, i cili sipas medieve turke bëri që të ndërprehen xhirimet e serialit.

Mert njihet për rolin që kishte në “Çukur” si dhe për disa role në projekte tjera filmike.

Të ngjashme