Kim dhe Kanye marrin hapa të tjerë rreth divorcit, angazhojnë edhe avokatë

Prishtinë | 19 Jan 2021 | 14:46 | Nga Ekonomia Online

Kim Kardashian dhe Kanye West tash e sa ditë u konfirmua se janë afër divorcit.

Kim Kardashian dhe Kanye West thuhet se kanë përfituar nga këshillimi për martesë pasi ata ‘nuk janë në të njëjtën linjë’ për të ardhmen e tyre dhe procedurat e divorcit do të fillojnë seriozisht, shkruan Mirror, transmeton lajmi.net

.Kim Kardashian dhe Kanye West kanë treguar se një ndarje zyrtare mund të shpallet së shpejti pasi ata thuhet se kanë lënë këshillimin për martesë.Ylli 40-vjeçar i “Keeping Up With The Kardashians” mendohet të ketë dashur të provojë të gjejë gjuhë të përbashkët me burrin e saj, por thuhet se ata “nuk janë në të njëjtën linjë”.Pas prishjes së pretenduar të këshillimit, Kanye kontaktoi avokatët për divorcin e tij, pasi ndarja duket se është rrugës.Ata janë martuar që nga maji i vitit 2014, kur u kurorëzuan në Firence, Itali, por “People” tani ka raportuar se ata kanë “ndaluar plotësisht” përpjekjen për të shpëtuar martesën e tyre.Një burim u tha atyre se reperi 43-vjeçar “po flet me avokatët e divorcit këtë javë”.Kjo pason raportet se Kim është tashmë në bisedime me avokatin e  të famshmëve të profilit të lartë , Laura Wasser, rreth divorcit.

Një burim i tha People: “Ata thjesht nuk janë në të njëjtën faqe kur bëhet fjalë për të ardhmen e tyre si familje. Dhe Kim është në rregull me të”.Kim mendohet se dëshiron të përqendrohet te fëmijët e tyre – North shtatë vjeçe, Saint, pesë, Chicago, tre dhe Psalm, i cili mbush dy vite në maj,  si dhe luftën e saj për reformën në drejtësinë penale.

Ajo vazhdon të jetojë në rezidencën e tyre 60 milionë dollarëshe në Calabasas, ndërsa Kanye po jeton në fermën e tij prej 14 milionë dollarësh në Wyoming, ku ai nuk ka “plane për t’u kthyer” në Los Angeles për të qenë me Kim dhe fëmijët.Burimi vazhdoi: “Kim e di se çfarë dëshiron të bëjë me jetën e saj. Ajo dëshiron të vazhdojë të jetojë në L.A., të krijojë jetën më të mirë për fëmijët dhe të përqendrohet në pasionet e saj të punës”. /Lajmi.net/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme