Kim Kardashian ofron përkrahje për organizatën bamirëse të spitalit të fëmijëve në luftën ndaj Coronavirusit

Prishtinë | 08 Pri 2020 | 13:10 | Nga Ekonomia Online

Kim Kardashian vazhdoi përpjekjet e saj për lehtësimin ndaj coronavirusit me një ‘selfie’ të re që ajo postoi në Instagram të martën.

Ikona 39-vjeçare arriti të dukej magjepsëse si gjithmonë, me një grim të aplikuar me profesionalizëm dhe një bishtalec në modë.

Ajo e bëri këtë ‘selfie’ për të promovuar organizatën bamirëse ‘Children’s Miracle Network Hospitals’ pasi kjo e hënë ishte fillimi i Javës së Spitalit të Fëmijëve.

“Bashkohu me mua për të mbështetur @cmnhactions gjatë #ChildrensH HospitalWeek sepse fëmijët kanë nevojë për kujdes tani. Ata kanë nevojë për spitalet e fëmijëve tani më shumë se kurrë”, ka shkruar ajo.

Kim mbajti dorën e saj për të treguar se ajo kishte veshur në mënyrë dekorative një fashë nga bamirësia me ‘hashtag’ #childrensh Hospitalweek në të.

Lexo po ashtu:
Të gjitha lajmet nga Kim Kardashian
Të gjitha lajmet nga Kim Kardashian
Spitali i ‘Children’s Miracle Network Hospitals’ zbuloi në Instagram në fund të muajit të kaluar se ata po japin fasha falas, në mënyrë që njerëzit t’i veshin ato për të promovuar kauzën.

Katy Perry, e cila si Kim dikur kishte një grindje me Taylor Swift, gjithashtu ka hedhur mbështetjen e saj pas kësaj bamirësie të veçantë.

Ndërkaq, Kim njoftoi të hënën se ajo dhe nëna e saj, Kris Jenner do të lansojnë aromën e tyre të parë të cilën e kanë quajtur KKW x KRIS.

“Në mbështetje të familjeve dhe fëmijëve të prekur nga kriza COVID-19, ne do të dhurojmë 20% të fitimeve nga të gjitha shitjet e KKW FRAGRANCE nga 15 Prill – 5 maj në @blessingsinabackpack, një organizatë që siguron ushqim gjatë fundjavave për fëmijët në të gjithë Amerikën”, ka shkruar Kardashian.

Të ngjashme