Më e bukura e Gjermanisë zgjidhet një shqiptare

Prishtinë | 10 Jan 2021 | 17:54 | Nga Ekonomia Online

Është shqiptare dhe sapo është shpallur më e bukura e Gjermanisë. Arlinda Prenaj është bukuroshja me origjinë nga Kosova që mbanë kuroren e Miss Grand Germany 2020. Arlinda nuk është emër i ri për publikun shqiptar. Bukuroshja shqiptare në vitin 2019 ishte shpallur Miss Grand Kosovo.

Me një bukuri tipike shqiptare dhe linja përfekte trupore ,Arlinda në të gjitha pjesmarrjet ulet në fronin e më të bukurës. Pas këti triumfi bukuroshja në fjal do e përfaqësoi Gjermanin në gara internacionale. Mos të harrojm që Miss Grand radhitet si një ndër 3 kompeticionet më të rëndësishme të bukuris botërore. Suksese Arlinda, na bëjë krenar.

Të ngjashme