Rita Ora me mesazh domethënës në Ditën e Gruas

Prishtinë | 08 Mar 2020 | 12:29 | Nga Ekonomia Online

Këngëtarja shqiptare me renome ndërkombëtare, Rita Ora, nuk e anashkaloi një urim të veçantë për 8 mars, atë që njihet si dita ndërkombëtare e gruas.

E frymëzuar nga “Girls Girls Girls Magazine”, Rita publikoi në rrjetin social Instagram një shkrim, duke treguar se sa krenare duhet të jetë një femër me të arriturat e saj.

E veshur me një bluzë të bardhë, pranë një luleje orhide dhe me krahët e hapur që zbulojnë tatuazhet e shumta përgjatë trupit, këngëtarja e lindur në Prishtinë i bëri të ditura në përshkrimin e fotografisë rregullat që ndër vite i janë vënë gruas t’i respektojë.

Ajo thotë se një ditë si kjo e feston me të gjitha gratë që krenohen me të kaluare, të tashmen e tyre por edhe të ardhmen e pazbuluar.

“Bëhu një zonjë thanë.
Mos fol me zë të lartë.
Mos fol shumë.
Mos merr hapësirë.
Mos u ul ashtu.
Mos qëndro ashtu.
Mos u frikësoni.

Sot është Dita Ndërkombëtare e Grave. Për vite që kam pyetur në pyetje, a po bëj mirë? Po bëj shumë, a jam shumë lakuriq? kujt i intereson?? Por më intereson! Jo nuk e bëj, po po bëj! Mbrapa e tutje do të më vriste! Kam punuar kaq shumë për të qenë krenare për zgjedhjet dhe sakrificat e mia që bëj çdo ditë për të qenë sot këtu dhe të jem kush jam, mund të imagjinoj vetëm vendime të marra nga gratë, nënat, motrat, hallat, gratë CEO, gjyshet, perëndeshat, etj. Perënditë, nënat kujdestare, motrat bija, çdo rol që merr çdo grua në jetë! Kështu që sot unë jam për të gjithë ju që krenoheni kush jeni, çfarë keni bërë në të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen tuaj! Këtu duhet të krijoni trashëgiminë tuaj. Këtu për ne”, shkroi Rita Ora në Instagram.

Postimi i artistes shqiptare është përcjell me urime të shumta nga ndjekësit e saj, për festën e 8 marsit. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme