Kurti bën homazhe në përvjetorin e masakrave në Qyshk, Zahaq, Llabjan dhe Pavlan

Prishtinë | 14 Maj 2024 | 08:04 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të bëjë homazhe në përvjetorin e masakrave në Qyshk, Zahaq, Llabjan dhe Pavlan.

Zyra e kryeministrit ka njoftuar se homazhet do të bëhen në orën 10:00, njofton Klankosova.tv

Kurti do të bëj homazhe në Qyshk, te lapidari i fshatit, Zahaq dhe Llabjan te varrezat e dy fshatrave dhe Pavlan, te lapidari i fshatit.

Të ngjashme