Kurti takohet me kryeministrin britanik, Boris Johnson

Prishtinë | 01 Mar 2022 | 07:31 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar, në Londër, homologun e tij britanik, Boris Johnson, gjatë pjesëmarrjes së tij në samitin vjetor për investime në Ballkanin Perëndimor.

Veç Johnsonit, Kurti ka takuar edhe zyrtarë të tjerë britanikë.

”WB6 është i domosdoshëm për sigurinë e Evropës dhe ky është tashmë një besim i përbashkët në shumë kryeqytete evropiane. Një kënaqësi e vërtetë të takoj kryeministrin e Britanisë së Madhe @BorisJohnson”, shkruan kryeministri kosovar, referuar edhe takimeve me zyrtarë të tjerë.

Të ngjashme