Kuvendi komunal i Prishtinës emëron aksionarët e ndërmarrjeve publike

Prishtinë | 18 Mar 2022 | 14:29 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Me 25 vota pro, Kuvendi komunal i Prishtinës ka votuar të premten pika e rendit të ditës për emërimin e aksionarëve të ndërmarrjeve publike.

Sipas vendimit këta janë aksionarët:

Ngrohtorja e qytetit Termokos – Jeta Rafuna Hasani dhe Milazim Vitija

NPB – Leutrim Retkoceri dhe Granit Geci

Pastrimi – Muhamet Selamni dhe Shegë Beqiri

Hirtikultura -Kumrije Shabani Bajraktari dhe Arbnora Ajeti

Trafiku Urban – Agron Canolli, Fatmir Dervishi

Sport Marketing – Elmire Nikci Rexha, Pellumb Bajcinovci

Stacioni i Autobusëve – Donjeta Dragusha, Amir Simnica

Prishtina Parking – Lindita Rexhepi dhe Sali Salihu

Kuzhina Qendrore – Agim Kuleta dhe Dasmor Durmishi

Pallati i Rinisë – Dhurata Retkoceri, Fiknete Bejta.

Të ngjashme