Lajçak tregon se për çfarë u pajtuan të gjitha palët gjatë takimit në Mbretërinë e Bashkuar

Prishtinë | 13 Dhj 2021 | 19:10 | Nga Ekonomia Online

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak përmes një postimi në twitter ka thënë se takimi i sotëm në mes të Mbretërisë së Bashkuar, BE-së, SHBA-së dhe Ballkanit Perëndimor ka qenë i dobishëm.

Lajçak tutje ka shkruar se nuk ka alternativë për rajonin, përveç integrimi në BE.

Ai shtoi se është i gëzuar që kjo u theksua nga të gjithë pjesëmarrësit.

“Takimi shumë i dobishëm në mes të Mbretërisë së Bashkuar, Bashkimit Evropian, SHBA-së + Ballkani Perëndimor në Londër sot. Nuk ka alternativë tjetër për rajonin, përveç integrimi në BE. Mirë që kjo u theksua nga të gjithë pjesëmarrësit”, shkroi Lajçak në twitter.

Të ngjashme