LDK reagon pas publikimit të raportit të DASH-it ku flitet për korrupsion serioz qeveritar

Prishtinë | 20 Mar 2023 | 23:27 | Nga Ekonomia Online

Deputetja e LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili, ka reaguar pas publikimit të raportit të Departamentit të Shtetit amerikan për të Drejtat e Njeriut në të cilin, mes tjerash përmendet se Kosova ka probleme serioze me korrupsionin qeveritar dhe pandeshkueshmërinë.

Kica-Xhelili në një postim në rrjetin social “Facebook “, ka shkruar “raporte të besueshme për: korrupsion serioz qeveritar dhe pandëshkueshmër”.

“Po e lë këtu: “(…) raporte të besueshme për: korrupsion serioz qeveritar dhe pandëshkueshmëri (…)” Raporti i Departamentit të Shtetit Amerikan, për Kosovë, për vitin 2022”, ka shkruar Kica-Xhelili.

Të ngjashme