10 ushqime që nxisin djegien e kalorive

Prishtinë | 03 Jan 2021 | 07:52 | Nga Ekonomia Online

Dietat, aktiviteti fizik dhe të ushqyerit në mënyrë të shëndetshme janë kthyer në pikat kryesore për t’u ndjekur nga personat që duan të humbin peshë.

Megjithatë shpesh herë në dietën tonë të përditshme neglizhojmë disa ushqime që janë të domosdoshme për djegien e kalorive.

Krahas aktivitetit fizik, kujdesuni që ushqimet e mëposhtme të jenë pjesë e dietës tuaj nëse doni të digjni sa më shumë kalori.

Ushqimet:

  1. Orizi kafe
  2. Veza
  3. Vaj kokosi
  4. Çaji jeshil
  5. Salmoni
  6. Kafja
  7. Vaji i ullirit
  8. Kosi grek
  9. Uthulla e mollës
  10. SApecat djegës

Të ngjashme