Lajini rrobat që ua blini fëmijëve përpara se t’i veshin

Prishtinë | 17 Nën 2022 | 00:09 | Nga Ekonomia Online

“Lajini para veshjes” – është këshilla që e kemi dëgjuar të gjithë. Është edhe e shtypur në shumicën e etiketave tona të veshjeve, por sa e rëndësishme është të ndiqni këto udhëzime.

Samantha Maree Spenser nuk respektoi një këshillë të tillë, derisa djali i saj po e veshte një rrobë të re që sapo ia kishte blerë.

“Sapo u kthyem në shtëpi ai kishte shenja në fytyrë,” tha ajo për Kidspot, shkruan Femina.“Ne menduam se ishte vetëm për shkak se ishte sëmurë, por ai shkoi në shtrat dhe u zgjua duke ulëritur. Fytyra e tij ishte e gjitha e fryrë, kështu që nxituam për në spital dhe ai vetëm se u përkeqësua”.

Mjekët në spital i shpjeguan Samanthës se Parker kishte më shumë gjasa të reagonte ndaj kimikateve që përdoreshin për trajtimin e pëlhurës në rrobën që kishte provuar.

Ndërkaq, nëna tashmë u bënë thirrje të gjitha grave të tjera të mos e praktikojnë një gjë të tillë, me qëllim që t’ua kursejnë jetën të vegjëlve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme