Merrni falas këto këshilla nga psikologët

Prishtinë | 05 Jan 2019 | 17:05 | Nga Ekonomia Online

Hulumtimet tregojnë se psikologët nga Zvicra kanë pagën më të lartë në këtë fushë.

Në këtë vend paga mesatare e tyre është mbi 88 mijë dollarë, transmeton Klan Kosova.

Sidoqoftë, këshillat që do të merrni nga specialistët nuk ndryshojnë shumë nga këshillat që ju do t’i merrni falas më poshtë.

Shumica e problemeve tuaja vijnë nga fëmijëria. Shikoni prindërit tuaj.

Flisni më shumë për ndjenjat tuaja.

Kujdesuni më shumë për veten dhe më pak për vlerësimet e njerëzve.

Kujdesuni për zonën tuaj të rehatisë.

Vendosni kufijtë tuaj dhe mos lejoni që dikush t’i shkelë ata.

Çdo ditë, bëni një hap të vogël përpara në jetën tuaj.

Zgjidhni vet situata tuaja.

Mos jeni torturues, jeni një mik.

Të ngjashme