Qepa e kuqe dhe efekti i saj

Prishtinë | 19 Nën 2021 | 19:33 | Nga Ekonomia Online

Qepët e kuqe janë një perime që përmbajnë shumë vitamine dhe minerale, përfshirë kalciumin, magnezin, kaliumin, vitaminat C,K etj. Ngrënia e tyre ndihmon për të pasur një trup sa më të shëndetshëm.

Qepët e kuqe njihen për kurimin e tiroideve në qafë. Dr. Igor Knjazkinfrom nga Petersburg, është ai që e ka zbuluar një recetë, ku thotë se në mbrëmje para gjumit duhet të preni një qepë të kuqe në atë mënyrë që lëngu të rrjedh nga ajo.

Me një gjysmë qepe e bëni masazh qafën rreth gjëndrës tiroide dhe pasi ta përfundoni këtë duhet të flini, por pa e pastruar qafën.

Kjo për shkak se lëngu i qepës e jep efektin e vet gjatë natës! Përpos kësaj, qepët kanë edhe efekte tjera në pastrimin e ajrit, pastrimin e gjakut, vrasjen e patogjeneve dhe baktereve etj.

E këto do të thonë se do të keni lëkurë të pastër, gjak të pastër dhe asnjë baktere në organizmin tuaj!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme