Maska me limon dhe mjaltë largon njollat në fytyrë

Prishtinë | 26 Jan 2023 | 23:19 | Nga Ekonomia Online

Nga limoni keni përfitime të mëdha shëndetësore duke filluar nga humbja e peshës deri tek mbrojtja e lëkurës. Shumë femra e përdorin limonin për maska të fytyrës pasi i largon njollat dhe vrimat e zeza.

Kështu, nëse dëshironi që t’i largoni këto nga fytyra juaj duhet të merrni një enë ku të vendosni një lugë mjaltë dhe pak limon, i përzini bashkë, më pas i vendosni në fytyrë për 20 minuta. Në fund e pastroni fytyrën me ujë të ngrohtë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme