Media serbe: Simboli i FSK-së në helmetat e policëve në veri të Kosovës

Prishtinë | 26 Maj 2023 | 15:32 | Nga Ekonomia Online

Mediat lokale në veri të Mitrovicës Veriore kanë raportuar se në një nga helmetat e policëve të Kosovës është vërejtur simboli i Forcës së Sigurisë së Kosovës.

“Në mesin e pjesëtarëve të policisë së Kosovës që sot rrethuan ndërtesën e komunës së Zveçanit dhe më pas hynë në komunë duke përdorur gaz lotsjellës, kishte edhe disa të cilët kishin shenja të FSK-së në helmetat e tyre”, pretendojnë mediat lokale serbe në veri. 

Siç shkruajnë Kosovo-Online, Forcat e Sigurisë së Kosovës nuk mund të shkojnë në veri të Kosovës pa miratimin paraprak të komandantit të KFOR-it.

Të ngjashme