Mësoni si do jetë moti në ditët e para të Vitit të Ri 2018

Prishtinë | 31 Dhj 2017 | 08:34 | Nga

Ditën e parë të vitit të Ri 2018 parashihet të mbajë mot i butë dhe kryesisht me diell, e gjatë ditës dhe mbrëmjes vranësirat do të shtohen, e nga dita e marte, një tjetër vorbull ciklonike nga Atlantiku, do të sjell sërish vranësira dhe të reshura shiu, me mundësi edhe për reshje bore në orët e mbrëmjes, transmeton gazetametro.net.

Temperaturat e ajrit pas një rënie ditën e shtunë, do të rriten sërish mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga -4C deri -1C, e ato maksimale nga 3C deri në 9C.

Të shtunën do të fyejë erë e lehtë nga veriu 1-3m/s, e nga dita e diel erë e lehtë dhe mesatare nga krahu jugor 1-6m/s. Shtypja atmosferike do të rritet mbi vlera normale, e në ditët e para të javës në vijim sërish do të pësojë rënie.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme