Metodë interesante për t’i zbardhur atletet

Prishtinë | 08 Dhj 2022 | 02:00 | Nga Ekonomia Online

Ka njerëz që janë të aftë për të mbajtur këpucët e tyre të pastra edhe kur ecin nëpër pellgje.

Nëse ju nuk jeni një nga këta personat me fat dhe shpesh pyetni veten se si të mbani atletet e juaja të pastra, ne ju sjellim një mënyrë se si t’i mbani ato.

Më poshtë ju sjellim një ide se si t’i mbani atletet e juaja të bardha të pastra për një kohë shumë të gjatë.

Produktet që ju duhen:
1/2 filxhan uthull
1/4 filxhan sode buke
Një tas plastike ose qelqi tas
një furçë dhëmbësh

Si bëhet kjo:

Së pari, përgatiteni këtë kombinim. Për këtë, përzieni sodën e bukës dhe uthullën në një tas, ndërsa ky kombinim nuk është vetëm e sigurt dhe efektive, por ajo ka gjithashtu efekte antibakteriale dhe antifungale.

Më pas, me kujdes fshini këpucët ose atletet me një furçë dhëmbësh duke i kushtuar vëmendje vendeve të cilat janë më të ndyra, ndërsa për të pastruar rrethin e bardhë të atleteve përdorni një sfungjer ose një leckë të butë.

Lëni atletet kështu për gjysmë ore, dhe pastaj kaloni ato nën rubinet duke larë me ujë të ftohtë, derisa lejoni ato më pas të thahen dhe shijoni rezultatin.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme