Mirëdita të gjithëve: Kurti publikon video 30 sekondëshe nga vetura, por e fshin menjëherë

Prishtinë | 19 Maj 2023 | 12:14 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar një video të shkurtër nga vetura, rrugës për në Gjakovë.

Mirëpo, e ka hequr menjëherë, pasiqë siç mund të supozojmë, Kurti nuk e ka përfunduar gjithë mesazhin e tij në videon 30 sekondëshe.

Ne s’kemi arritur menjëherë ta marrim videon, por e kemi një ‘skrinshot’ nga videoja dhe përmbajtjen e saj ku thuhet kështu:

“Mirëdita të gjithëve, nga konferenca ‘Diaspora flet’ e cila nisi dje e vazhdon edhe nesër, organizuar nga GERMIN me mbështetjen e Ministrisë së Diasporës, tash jam në rrugën për në Gjakovë e mandej edhe në Krushë të Madhe. Unë prezantova politikat e qeverisë për mërgatën tonë, nga votimi në ambasada e konsulata, te mësimi i gjuhës shqipe për fëmijët e bashkatdhetarëve e deri te rëndësia e…”.

Të ngjashme