Mogherini takon drejtuesit e partive parlamentare

Prishtinë | 04 Mar 2017 | 11:40 | Nga

Ka filluar takimi me liderët e partive politike me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini.

Në takim janë lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ai i LDK-së, Isa Mustafa, Visar Ymeri nga Lëvizja Vetëvendosje, Ardian Gjini nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Jakup Krasniqi nga Nisma E Kosovës dhe Slavko Simiq nga Lista serbe.

Të ngjashme