Moti sot, diell e vranësira

Prishtinë | 03 Qer 2024 | 07:32 | Nga Ekonomia Online

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell, por edhe me vranësira të shpërndara.

“Mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Vranësirat gjatë ditës në disa zona parashihen të dendësohen dhe të sjellin riga shiu me shkarkime rrufesh”, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius”.

“Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-6m/s”.

Të ngjashme