Moti sot i vranët dhe me intervale me diell

Prishtinë | 31 Maj 2024 | 07:38 | Nga Ekonomia Online

Ditën e sotme parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku priten edhe reshje lokale shiu.

Era do fryjë nga drejtimi i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe lokalisht pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-55 km/h, njofton Meteo Kosova.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri në 13°C, ndërsa ato maksimale prej 20 deri në 24°C.

Të ngjashme