Moti sot i vranët dhe me intervale me diell

Prishtinë | 13 Maj 2023 | 07:51 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se sot, mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas IHK-së, vranesirat gjatë ditës, kryesisht gjatë pjesës së dytë parashihen të shoqërohen me reshje shiu. Temperaturat mbeten të njejta me të ditës së premte.

Edhe dita e diele parashihet të jetë kryesisht e ngjashme, me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu.

Në fushat termike nuk parashihen ndryshime, por do të jenë konstante m e ditët e fundit.

Mot kryesisht i ngjashëm parashihet të mbajë deri javën e fundit të këtij muaji.

Gjatë vikendit do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s.

Të ngjashme