Moti sot me temperatura deri në 21 gradë Celsius

Prishtinë | 12 Maj 2024 | 07:58 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Në njoftimin e këtij instituti bëhet e ditur se temperaturat maksimale të ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-21 gradë Celsius.

“Të dielen parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.Vranësirat gjatë pjesës së dytë të ditës do të dendësohen duke krijuar kushte për reshje shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh”.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-21gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s”, thuhet tutje në njoftimin e IHMK-së.

Të ngjashme