Moti sot në Kosovë

Prishtinë | 30 Sht 2018 | 09:09 | Nga Ekonomia Online

Sot mot me vranësira dhe diell.

Ndërkohë mbi rajonin tonë vazhdojnë të shtrihen fusha të presionit të lartë, e një front i ftohtë nga veriu i kontinentit pritet të kaloj mbi rajon, ku ditëve të fundjavës do të sjell vranësira kalimtare, e ditën e diel pritet edhe të zbres lehtë temperaturat.

E diel – Mot pjesërisht i vranët.

E hënë – Mot pjesërisht i vranët. Ditën e martë gjatë mbrëmjes vranësirat do të shtohen, me mundësi edhe për reshje të dobëta shiu.

E martë – Mot pjesërisht i vranët.

Temperaturat e ajrit, do të luhaten rreth vlerave mesatare. Minimalet nga 4C deri në 6C, e maksimalet nga 17C deri në 21C.

Do të fyejë erë mesatare nga verilindja 2-11m/s..

Shtypja atmosferike mbetet e lartë mbi vlera normale, e në fillim të javës pritet të pësojë rënie rreth këtyre vlerave,

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme