23 vjet nga dalja publike e UÇK-së

Prishtinë | 28 Nën 2020 | 08:48 | Nga Ekonomia Online

28 Nëntori i 2020-ës shënon 23 vjetorin e daljes publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Mujë Krasniqi, Daut Haradinaj dhe Rexhep Selimi, më 28 nëntor të vitit 1997, në Llaushë të Skenderajt në varrimin e mësuesit Halit Geci u shfaqën në skenë për herë të parë para opinionit publik si pjesëtarë të UÇK-së, përcjell Klan Kosova.

Kësaj paraqitjeje historike të UÇK-së i paraprijnë luftimet e para frontale komandantit legjendar, Adem Jashari ndaj forcave paramilitare serbe.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme