Aktakuza ndaj 28 personave për 24 orë

Prishtinë | 12 Jan 2021 | 11:47 | Nga Ekonomia Online

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 25 aktakuza, kundër 28 personave, për vepra të ndryshme penale.

Ndërkaq, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar 17 persona të dyshuar dhe janë paraqitur tri  kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit kundër tre personave të dyshuar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme